.
Дата 11.07.16

Збірна Португалії з футболу виграла чемпіонат Європи

В фінальному матчі ЄВРО-2016, підопічні Фернанду Сантуша з мінімальним рахунком переграли господарів турніру — французів. Португальські футболісти вперше у своїй історії стали чемпіонами Європи, в напруженому, але не особливо видовищному фіналі перегравши потужну збірну Франції. Єдиний м’яч на 110-й хвилині поєдинку забив, “гарматним пострілом” португалець Едер.

1440x_500x306

Перший тайм поєдинку, що пройшов на парижському стадіоні «Стад де Франс», ряснів силовою боротьбою, але до по-справжньому небезпечних моментів справа практично не доходила. Головною його подією, без сумніву, стала травма, яку отримав лідер португальської збірної Кріштіану Роналду. На дев’ятій хвилині матчу Криштіану зіткнувся з Дімітрієм Пайє і отримав відчутний удар в коліно. Лікарі надали допомогу футболістові, і через деякий час той повернувся у гру. Але лише для того, щоб через кілька хвилин остаточно покинути поле на ношах.

До свистка на перерву французькі футболісти кілька разів потурбували володіння Руї Патрісіу, але з кожним із них голкіпер португальців справлявся дуже впевнено.

Дивно, але те, що Роналду покинув поле, не допомогло французам. Так, Льоріс нудьгував без роботи, але і в атаці у господарів Євро-2016 мало що виходило. Намагався Антуан Грізманн, проте його зусиль явно не вистачало, а Олів’є Жиру потрапив в протокол лише завдяки тому, що на ньому сфолив Жоау Маріу.

За 15 хвилин до кінця зустрічі гравці обох збірних нарешті згадали, що футбол — це в першу чергу видовище, і різко підвищили швидкості. Спочатку небезпечно пробив Грізманн, на що португальці відповіли небезпечним не те навісом, не те ударом під поперечину у виконанні Нані. Ще через п’ять хвилин лише відчайдушний стрибок Руї Патрісіу врятував португальців після гарматного пострілу Муси Сіссоко з-за меж штрафного.

Найнебезпечніший момент зустрічі трапився вже на другій компенсованій хвилині — Жиньяк на помилковому замаху прибрав Пепе і пробив повз Патрісіу, але воротарю допомогла штанга.

Перший екстра-тайм також голів не приніс, хоча португальці були ближче до успіху. А на самому початку другого екстра-тайму вийшов на заміну Едер невідпорно пробив з-за меж штрафного змусив капітулювати Уго Льоріса. Французи кинулися відіграватися, але за десять хвилин не зробили нічого, і португальці, для яких найважливішим досягненням на рівні збірних було срібло ЧЄ-2004 року, вперше підняли заповітний кубок над головою.

Збірна Португалії

Рейтинг ФІФА: 8-е місце (1181 очки)
Дебют на чемпіонаті Європи: 1964 рік
Участь у фіналах чемпіонату Європи: 6 (1984, 1996, 2000, 2004, 2008, 2012)
Досягнення: чемпіон Європи 2016 року, другий призер Євро-2004, третій призер чемпіонатів Європи 1984, 2000, 2012; третій призер чемпіонату світу-1966, четверте місце на чемпіонаті світу-2006.
Найбільша перемога: 8:0 над Ліхтенштейном (1994 і 1999), 8:0 над Кувейтом (2003)
Найбільша поразка: 0:10 від Англії (1947)
Головний тренер: Фернанду Сантуш